Szpachlowanie, malowanie i tynkowanie jako ważny element usług ogólnobudowlanych

Remont domu lub mieszkania polega na modernizacji przestrzeni lokalu mieszkalnego i dopasowaniu go do oczekiwań mieszkańców. Dotyczy to także wykończenia wnętrz domu lub mieszkania, zakupionych w stanie deweloperskim. Komfort życia w nowym lub wyremontowanym miejscu zależy w dużej mierze od jakości robót wykończeniowych. Do najczęściej wykonywanych usług ogólnobudowlanych należą szpachlowanie, malowanie i tynkowanie.

Wyrównywanie powierzchni

Nieuniknionym elementem wykańczania mieszkania jest tynkowanie ścian. Nałożenie odpowiedniej zaprawy nie tylko pełni funkcję dekoracyjną, ale przede wszystkim zabezpiecza mury przed wilgocią i zanieczyszczeniami. Pierwszy i najważniejszy krok do skutecznego tynkowania to wybór odpowiedniego tynku. Tynki gipsowe stosuje się w pomieszczeniach suchych, nienarażonych na bezpośrednie działanie wilgoci, czyli w sypialniach, pokojach dziennych czy dziecięcych. W przypadku pomieszczeń takich jak kuchnia czy łazienka najlepiej sprawdzi się tynk cementowo-wapienny. Tak przygotowaną ścianę najlepiej poddać procesowi szpachlowania. Czy tynki gipsowe trzeba szpachlować? Nie trzeba, ale warto. Odpowiednio przygotowana ściana i sufit będą wymagały mniej farby, a efekt ostateczny będzie nieporównywanie ładniejszy. Aby w krótkim czasie otrzymać jak najlepszy efekt, warto wykorzystać agregaty szpachlarskie. Urządzenia do natryskowego nanoszenia mas szpachlowych są oszczędne, wytwarzają również niewiele odpadów w porównaniu z tradycyjnymi technikami ręcznymi. Ułatwiają pracę, a ich zaletą jest prostota obsługi, użytkowania i czyszczenia.

Przygotowanie do malowania

Ściana – bez względu na to, czy jest biała, czy kolorowa, jednolita czy wzorzysta, zawsze jest podstawowym tłem dla wyposażenia wnętrza. Proces szpachlowania przygotowuje ściany do malowania lub tapetowania. Dzięki niemu ostateczna warstwa dekoracyjna prezentuje się idealnie. Nowoczesnym i ekonomicznym sposobem nakładania farb jest zastosowanie agregatów malarskich, które gwarantują szybka i sprawną pracę. To specjalne urządzenia wytwarzające wysokie ciśnienie. Pod wpływem tego ciśnienia drobne kropelki farby wtryskiwane są na powierzchnię, a następnie sprężone powietrze rozbija farbę, strumieniem okrągłym lub płaskim. Wykorzystanie agregatów zapewnia wysoką precyzję wykonywanych prac, przy jednoczesnej oszczędności zużywanej farby. Oprócz malowania ścian można ich użyć także do blacharki, malowania mebli, ścian zewnętrznych, paneli, sztukaterii, a także drobnych, ozdobnych elementów.