Naprawa agregatów malarskich. Gdzie szukać pomocy?

Agregat malarski to profesjonalne narzędzie, które wyróżnia wysoką wydajnością i szerokim spektrum zastosowań. Wykorzystywany jest przede wszystkim do malowania różnego rodzaju powierzchni metodą natryskową. Umożliwia bardzo sprawną i stosunkowo łatwą realizację prac. Jego zasada jest dość prosta – po wlaniu farby do odpowiedniego zbiornika można aplikować ją na powierzchnię poprzez specjalny pistolet. Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów agregatów, które wyróżniają się odmienną budową, metodą napędzania czy zasilaniem. I chociaż w zdecydowanej mierze są to urządzenia wytrzymałe i przystosowane do intensywnego użytkowania, to jednak jak każdy inny sprzęt mogą ulegać usterkom. Co zrobić, gdy dojdzie do awarii i w jaki sposób im przeciwdziałać?

Dlaczego dochodzi do usterek agregatów malarskich?

Przyczyn usterek agregatów malarskich może być kilka. Niekiedy problemem jakaś wada urządzenia lub uszkodzenie powstałe pod wpływem eksploatacji, ale niejednokrotnie dochodzi do usterek wynikających z błędów w użytkowaniu.

Do wielu uszkodzeń dochodzi w wyniku zaniedbań w prawidłowym czyszczeniu sprzętu. Należy pamiętać, że agregat to urządzenie dość zaawansowane techniczne, o które trzeba odpowiednio zadbać po skończonej pracy. Podstawą jest właściwe czyszczenie, które może znacząco przedłużyć żywotność sprzętu oraz zredukować ryzyko ewentualnych usterek. Agregaty, wykorzystujące materiały lepkie i gęste, mogą się zapychać, dlatego podstawą jest regularne, dokładne i profesjonalne czyszczenie. Bardzo ważne są również okresowe przeglądy, podczas których oceniany jest sprzęt pod względem technicznym, a wszelkie wykryte nieprawidłowości mogą być wyeliminowane, zanim dojdzie do poważniejszych uszkodzeń.

Wbrew pozorom agregaty to dość delikatne urządzenia pod względem poszczególnych podzespołów, z których są zbudowane. Użytkując je, trzeba pamiętać zarówno o dokładnym czyszczeniu po zrealizowanych pracach, jak i okresowych przeglądach w profesjonalnym serwisie technicznym.

Gdzie naprawiać agregaty malarskie?

Naprawę agregatów malarskich warto zlecić profesjonalistom. Pracami z tego zakresu zajmuje się firma PAGAT, która prowadzi serwis agregatów wszystkich typów oraz najpopularniejszych marek dostępnych na rynku (Titan, Wagner, Graco, Airlesco, Komatz), oferując pomoc w przypadku usterek agregatów malarskich, szpachlarskich i tynkarskich. Wszystkie działania naprawcze przeprowadzane są z zastosowaniem oryginalnych części. Każde urządzenie po naprawie jest odpowiednio testowane, dzięki czemu możliwe jest wyeliminowanie wszelkich nieprawidłowości. Doświadczenie oraz rozległa znajomość budowy i specyfiki działania urządzeń tego typu pozwala usunąć nawet najpoważniejsze awarie. Oprócz usług z zakresu serwisowania specjaliści w firmie PAGAT zapewniają również przeglądy urządzeń oraz czyszczenie.