Kiedy warto wynająć agregat tynkarski?

Wykonywanie wielu prac wykończeniowych często wiąże się z dużym nakładem pracy, a przez to zwykle ze stosunkowo długim czasem realizacji. Sytuację tę można jednak zmienić, posługując się odpowiednio dobranym sprzętem, który usprawnia konkretne czynności. Doskonałym przykładem robót, przy których niezwykle przydane okażą się specjalistyczne urządzenia, jest układanie tynków zewnętrznych i wewnętrznych. W obu tych przypadkach istnieje możliwość skorzystania z profesjonalnych agregatów tynkarskich, które nie tylko przyspieszają cały proces, ale również gwarantują uzyskanie wysokiej jakości. Co szczególnie ważne, nie zawsze trzeba je kupować, ponieważ wiele firm oferuje ich wynajem na bardzo dogodnych warunkach.

Co trzeba wiedzieć o agregatach tynkarskich?

Agregat tynkarski to urządzenie, które jest przeznaczone do układania tynków natryskowych oraz wykonywania gładzi gipsowych. Maszyna ta jest wyposażona w silnik elektryczny lub w przypadku sprzętu do tynków zewnętrznych w jednostkę spalinową. Pozwala to na dokładne mieszanie składników przygotowywanych mas, możliwe jest również użycie gotowych mieszanek. Sprzęt posiada specjalnie ukształtowany kosz zsypowy, do którego podaje się suchą zaprawę chroniony kratą pozwalającą na rozbijanie zbrylonych fragmentów. Trafiają one do bębna, gdzie wraz z wodą są urabiane na potrzebną konsystencję obracającym się mieszadłem. Następnie dzięki pompie ślimakowej tynk trafia do przewodów tłocznych oraz podłączonego do nich pistoletu natryskowego.

Kiedy korzystać z agregatów tynkarskich?

Agregaty tynkarskie sprawdzają się tam, gdzie wykańczane są większe powierzchnie ścian i sufitów. Zwykle są one używane przy dużych inwestycjach, jednak sprawdzą się także w przypadku domów jednorodzinnych o sporym metrażu. Z możliwości ich wynajmu korzystają zazwyczaj ekipy, które sporadycznie zajmują się tynkowaniem większych powierzchni, a także takie, które dopiero rozpoczynają działalność w wykończeniówce.