Kiedy warto oddać wiertarkę do serwisu?

Wykonywanie otworów to jedna z podstawowych operacji koniecznych podczas robót budowlanych, a zwłaszcza remontów, a także prac przy wykańczaniu wnętrz od montowania oświetlenia po wieszanie dekoracji ściennych. Będzie także niezbędne przy rozmaitych naprawach maszyn i urządzeń, a także przy przygotowywaniu różnych elementów zrobionych z drewna, metalu bądź tworzywa sztucznego, pozwalając na osadzenie elementów złącznych i mocowanie poszczególnych części. Ponieważ wiertarki często są poddawane znacznym obciążeniom i pracują przy wysokim zapyleniu, co jakiś czas warto pomyśleć o przeglądzie i oddaniu sprzętu do wyspecjalizowanego serwisu elektronarzędzi. W Szczecinie usługami tego rodzaju zajmuje się firma Pagat, obsługująca też agregaty malarskie i tynkarskie. Przekonajmy się, jak wygląda serwisowanie wiertarek i kiedy należy się na nie zdecydować.

Na czym polega serwisowanie wiertarki?

Podstawowym zabiegiem podczas serwisowania wiertarki będzie dokładne oczyszczenie jej podstawowych elementów. Najważniejsze okaże się zadbanie o silnik elektryczny, w którym zbyt duża ilość zanieczyszczeń może spowodować zawieszenie się szczotek i w efekcie spalenie uzwojenia. Wśród zabiegów, które mogą być konieczne, znajduje się najczęściej wymiana szczotek, naprawa komutatora, a także założenie nowych łożysk. Znacznie rzadziej zdarzają się problemy z włącznikami. Warto pamiętać, że każdy sprzęt oddany do serwisu zostanie dokładnie sprawdzony, a w razie wykrycia usterki klient otrzyma propozycję zastąpienia wadliwego elementu nowym.

Kiedy należy pomyśleć o serwisowaniu wiertarki?

Każde elektronarzędzie ma określoną żywotność. Częstotliwość wykonywania przeglądów serwisowych jest więc uzależniona od tego, jak intensywnie użytkownik wykorzystuje sprzęt. Istotne okażą się też warunki, w jakich ma to miejsce. Jeżeli wiertarka jest często włączana tam, gdzie występuje znaczne zapylenie np. podczas robót budowlanych czy prac stolarskich, urządzenie powinno być poddawane okresowemu sprawdzaniu z większą regularnością.