Jakie akcesoria są niezbędne do agregatów?

Ręczne metody wykonywania prac malarskich i tynkarskich zabierają znaczną ilość czasu, który na etapie prac wykończeniowych jest zwykle bardzo cenny z uwagi na napięty harmonogram oddania inwestycji. Znacznie lepszym sposobem okaże się użycie nowoczesnych agregatów malarskich i tynkarskich, korzystanie z nich wiąże się jednak z koniecznością wyposażenia się w odpowiednie akcesoria. Przekonaj się, co można zyskać dzięki nim i sprawdź, jakie dodatki okażą się nieodzowne.

Czym są agregaty i co daje ich wykorzystywanie?

Agregaty to urządzenia, które podają farbę lub zaprawę tynkarską pod wysokim ciśnieniem. Są one przeznaczone do wykorzystywania przy pracach na większych powierzchniach, usprawniając je i przyspieszając, a za sprawą zastosowanej technologii natrysku bez użycia strumienia powietrza gwarantują uzyskanie wysokiej jakości tworzonych powłok. Używanie agregatów wymaga wprawy i zapoznania się z techniką ich obsługi, pozwala jednak na podniesienie wydajności i obniżenie kosztów realizacji poszczególnych zadań.

Z jakich akcesoriów należy korzystać, używając agregatów?

Malowanie lub tynkowanie metodą hydrodynamiczną wykorzystywaną przy pracy z agregatami wymusza używanie odpowiednich pistoletów pozwalających na ukierunkowanie strumienia oraz kontrolę nad jego podawaniem. Nie obejdzie się też bez dopasowanych do rodzaju nakładanego materiału dysz. Przydatne okażą się również przedłużki, które sprawdzą się w miejscach trudnodostępnych. Ważnym składnikiem zestawu będą ponadto węże ciśnieniowe o właściwej długości, nyple do ich łączenia i korki służące do zaślepiania. Eksploatacja agregatu oznacza też konieczność wymiany zużywających się elementów. Wśród najbardziej potrzebnych znajdują się m.in. uszczelnienia, ślimaki do pomp, filtry oraz oleje do pomp.