Jak wymienić filtr w agregacie?

Wykonywanie prac wykończeniowych przy wykorzystaniu tradycyjnych metod jest długotrwałe i wymaga zaangażowania sporej liczby pracowników. Znacznie szybciej można sobie poradzić z zadaniami tego typu, korzystając z nowoczesnego sprzętu gwarantującego nieprzerwane podawanie potrzebnego materiału. Użycie agregatów malarskich i tynkarskich nie tylko daje możliwość zwiększenia tempa robót, ale również oferuje poprawę ich jakości, zwłaszcza w przypadku malowania, podczas którego farba jest nakładana metodą hydrodynamiczną. Utrzymanie sprawności agregatów wymaga jednak ich prawidłowej obsługi i konserwacji. Poza czyszczeniem koniecznym po każdym użyciu istotne okaże się również zadbanie o stan wykorzystywanych filtrów. Przyjrzyjmy się temu nieco bliżej.

Z jakich filtrów korzysta się w agregatach malarskich i tynkarskich?

Rodzaj filtrów zastosowanych w urządzeniach przeznaczonych do malowania i tynkowania zależy w dużej mierze od konstrukcji konkretnego urządzenia. W przypadku maszyn tynkarskich w grę wchodzą przede wszystkim filtry siatkowe używanej wody, która jest niezbędna do stworzenia odpowiedniej mieszanki. Chronią one przed dostawaniem się do przygotowywanej masy fragmentów uszczelnień, drobin rdzy czy zanieczyszczeń mineralnych. Jeżeli w urządzeniu wykorzystano kompresor olejowy, zwykle znajdzie się w nim także właściwy filtr oleju. W agregatach malarskich najistotniejszy będzie jednak filtr farby, który jest umieszczany w pistolecie natryskowym.

Czym wyróżnia się filtr farby?

Filtr farby ma postać tuby, na której ściankach zamocowana jest siatka z oczkami o określonej wielkości. Średnica zależy od rodzaju pistoletu i przepływu, do jakiego jest dopasowany. W zależności od jego konstrukcji filtry mogą być przeznaczone do wciskania lub wkręcania w obudowę.