Czym się kierować przy wyborze węży ciśnieniowych do agregatów?

Korzystanie z urządzeń do mechanicznego nakładania tynków, gładzi, wylewek czy farb jest sposobem na zwiększenie tempa pracy i uzyskanie wysokiej wydajności. Eksploatacja sprzętu wymaga jednak jego prawidłowej obsługi i serwisowania. Utrzymanie sprawności nie będzie wszakże możliwe bez dostępu do akcesoriów oraz części do agregatów malarskich i tynkarskich. Jednym z elementów, który wymaga okresowej wymiany, będą węże ciśnieniowe. Przekonaj się, jakie są ich rodzaje i sprawdź, co brać pod uwagę przy wyborze.

Czym wyróżniają się węże ciśnieniowe do agregatów?

Węże stosowane w agregatach malarskich, tynkarskich i służących do szpachlowania wykonuje się z tworzywa sztucznego, co zapewnia im potrzebną elastyczność. Za wytrzymałość węża na ciśnienie robocze, pod jakim podawany jest materiał i ciśnienie rozrywające odpowiada zastosowany kord, będący środkową warstwą całej struktury. Powłoka wewnętrzna gwarantuje szczelność oraz odporność na ścieranie i chemiczne działanie przesyłanej substancji, natomiast zewnętrzna chroni przed przecięciem czy zgnieceniem.

Jakie parametry węży do agregatów mają największe znaczenie?

W agregatach malarskich, tynkarskich oraz przeznaczonych do szpachlowania używa się kilku rodzajów węży, zależnie od typu urządzenia. W grę wchodzą węże wodne, powietrzne, a także do suchego materiału oraz węże do zaprawy, występujące też w wersjach z powłoką trudnościeralną do podawania mieszanek zawierających kruszywo o większym uziarnieniu. Węże są dostępne w różnych średnicach oraz długościach, zakuwa się je także w rozmaite złącza, które mogą być tradycyjnie gwintowane albo wyposażone w szybkozłączki umożliwiające błyskawiczne podłączanie i rozłączanie, w tym także w wersjach obrotowych co w dużym stopniu ułatwia posługiwanie się pistoletem.