Agregaty malarskie idealne do mniejszych prac domowych

Malowanie natryskowe ma wiele zalet. Przede wszystkim trwa o wiele krócej, porównując do malowania wałkiem czy pędzlem. Wymaga też o wiele mniej wysiłku, co jest znaczące zwłaszcza dla osób, które przeprowadzają remont swojego domu na własną rękę. Malowanie natryskowe ułatwia malowanie trudno dostępnych miejsc i umożliwia równomierne pokrycie danej powierzchni farbą (lub innym preparatem). Jest do tego bardzo wydajne, jeśli chodzi o zużycie farby. Nic więc dziwnego, że agregatami malarskimi interesują się już nie tylko firmy remontowo-budowlane, ale też osoby prywatne. Zobacz, jaki agregat warto wybrać do swojego garażu, by ułatwić sobie przeprowadzanie drobniejszych prac.

Titan Compact 190

Titan Compact 190 to agregat półprofesjonalny. Świetnie sprawdza się w zastosowaniach mieszkaniowych, ale też niedużych przedsięwzięciach komercyjnych. Urządzenie wyposażone jest w pistolet LX80, czyli ten sam, który firma Titan stosuje w profesjonalnych agregatach. Jego cechą charakterystyczną jest też automatyczny system smarowania pompy, a także system odblokowywania kuli zaworowej bez konieczności demontowania maszyny. Titan Compact zapewnia wysoką wydajność pracy.

Wagner PowerPainter 90 Extra Skid

Wagner PowerPainter 90 to następca popularnego półprofesjonalnego agregatu Wagner ProjectPro 117. Pozwala na nakładanie farb wewnętrznych, olejnych, lakierobejc i gruntów wodnych. Innowacją w urządzeniu jest niskociśnieniowa dysza HEA, która gwarantuje delikatniejszy natrysk, pozbawiony niedoskonałości. Jednocześnie sprawia ona, że praca jest przyjemniejsza – pistolet ma mniejszy odrzut. Wagner PowerPainter 90 Extra Skid jest urządzeniem kompaktowym, jednak o dużym zasięgu. Umożliwia regulację ciśnienia i pobór farby bezpośrednio z opakowania. Do PP 90 można dokupić kolejne akcesoria, dzięki czemu urządzenie zyskuje więcej zastosowań malarskich.

Graco GX 21

Graco GX 21 to urządzenie z podobnej półki cenowej jak wspomniane wcześniej agregaty malarskie, jednak często można je zobaczyć w rękach profesjonalnych ekip budowlano-remontowych. To urządzenie korzysta z technologii bezpowietrznej. Jego sercem jest trwała pompa tłokowa o wyjątkowo długiej żywotności. Graco GX 21 łatwo się przenosi, używa i czyści. Ciśnienie podczas pracy można regulować, co umożliwia nakładanie różnego rodzaju powłok.