Infolinia - skontaktuj się z nami :
tel. komórkowy: 792 998 333,
tel. stacjonarny: 91 434 00 81.
e-mail: biuro@pagat.com.pl

Produkty Master

Gładzie szpachlowe

master_mas_mini

MASter Mas

ZASTOSOWANIE

Gotowa gładź szpachlowa MASter Mas znajduje zastosowanie wewnątrz pomieszczeń. Jest używana do wygładzania powierzchni ścian i sufitów na wysokogatunkową gładź tynkową o dużej gładkości powierzchni, jako tzw. finisz.
 
ZALETY PRODUKTU
Gotowa do użycia gładź szpachlowa MASter Mas jest powłoką oddychającą i paro przepuszczalną, stworzoną na bazie minerałów drobno mielonych zachowuje właściwości użytkowe przez dziewięć miesięcy od daty produkcji pomimo zamykania i otwierania opakowania jest plastyczna i idealnie biała po wyschnięciu dzięki czemu wystarczy pokryć ją farbą jednorazowo. nakładanie masy jest proste (paca lub szpachelka ze stali nierdzewnej) i nie wymaga specjalnych umiejętności.
 
ZALECENIA
Podłoża chłonne, wapienne, gipsowe, betonowe, gazobetonowe, zalecamy zagruntować przed nałożeniem MASter Mas preparatem gruntującym zalecanym do takich podłoży w celu zatrzymania chłonności i odciągania substancji płynnych z MASter Mas. Gładź szpachlową nakładać na podłoża suche, mocno związane i oczyszczone ze starych powłok malarskich oraz części luźnych, nie związanych ze starym podłożem. Po nałożeniu, wyschnięciu, przeszlifowaniu i wygładzeniu przetrzeć na sucho i odpylić przed nałożeniem farby. Wygładzoną MASter Mas powierzchnię zalecamy zagruntować preparatem MASter Grunt celem wzmocnienia, utwardzenia, uodpornienia oraz przedłużenia trwałości.
 
WYDAJNOŚĆ
• tynk cementowo – wapienny – 1 kg/1 m2,
• tynk gipsowy – 1 kg/1,5 m2, płyty G/K – 1 kg/2 m2

master_silikon_gold_mini

MASter Silikon Gold
 
ZASTOSOWANIE
MASter Silikon Gold jest gotową gładzią szpachlową posiadającą dodatkowe właściwości hydrofobowe (zatrzymujące możliwość przenikania wilgoci do wewnątrz ścian i powierzchni, którymi będzie pokryta), możliwe stało się stosowanie jej w pomieszczeniach, które w przyszłości w trakcie ich eksploatacji mogą być narażone na wilgoć typu para wodna na sufitach w kuchniach i łazienkach w domach jednorodzinnych, łazienki i łaźnie w obiektach sportowych, ściany i powierzchnie przy basenach krytych, piwnice, klatki schodowe, garaże, poddasza itp. MASter Silikon Gold posiada dużą łatwość nakładania zarówno ręcznie jak i maszynowo (łatwy przepływ przez agregaty do natrysku gładzi jak i dużo lepszy efekt pokrycia ścian w trakcie natrysku), bardzo duża łatwość aplikacji po przez bardzo minimalne opory tarcia w trakcie rozprowadzania pacą na powierzchniach ścian i sufitów.
 
ZALETY PRODUKTU
Dużo większa odporność na kontakt z wodą (nawilżenie, polanie, spryskanie wodą nie powoduje wciągania wody w nałożoną i wyschniętą masę). MASter Silikon Gold jest odporna na nasiąkanie nawet bez pokrycia powierzchni wyschniętej masy farbą wykończeniową. MASter Silikon Gold posiada zwiększoną w stosunku do masy Master Mas wytrzymałość i twardość powierzchniową jak również charakteryzuje się zwiększoną wytrzymałością na ścieranie po nałożeniu na ściany. MASter Silikon Gold łatwo nakłada się na różne powierzchnię oraz bardzo łatwo ulega obróbce po wyschnięciu. Znacznie zwiększona przyczepność produktu do podłoży wpływając na jego właściwości plastyczne, co umożliwia wzrost wydajności pracy wykonawców.
 
ZALECENIA
MASter Silikon Gold nakładać po uprzednim przemieszaniu w opakowaniu, jednorazowa nakładana warstwa nie powinna przekraczać 2 mm. Zaleca się zagruntowanie podłoży przed nałożeniem MASter Silikon Gold preparatem gruntującym MASter Grunt głęboko penetrujący w celu zatrzymania chłonności oraz zwiększenia przyczepności stosowanej gładzi. Większe ubytki i nierówności pokrywać kolejnymi warstwami (max. 3 warstwy).
 
WYDAJNOŚĆ
• tynk cementowo-wapienny – 1 kg/1m2
• tynk gipsowy – 1kg/1,5m2 płyty G/K – 1kg/2m2.

master_connect_mini

MASter Connect
 
ZALETY PRODUKTU
MASter Connect jest wodoodporną, gotową do użycia masą naprawczą z dodatkiem specjalistycznych włókien, stosowaną przy renowacjach ścian i sufitów oraz szpachlowaniu drobnych szczelin, dziur i pęknięć, wewnątrz budynków. Dzięki zastosowaniu specjalistycznych włókien posiada bardzo wysoką elastyczność. Świetnie nadaje się do łączenia płyt gipsowo-kartonowych. Stała elastyczność MASter Connect pozwala dopasować się do tzw. aktywnych pęknięć podłoża bez tworzenia dodatkowych rys skurczowych ― nie wymaga stosowania taśmy wzmacniającej. Podłożem dla masy naprawczej mogą być sufity, ściany wewnątrz oraz podłoża:
• płyty typu gips- karton (szczególnie łączenia)
• tynki gipsowe, cementowe
• wszelkie podłoża tynkowe
• powierzchnie z płyt pilśniowych
• beton komórkowy
• bloczki, pustaki i płyty typu Pro-Monta, H+H itp.
 
SPOSÓB UŻYCIA
Podłoże powinno być czyste, oczyszczone z kurzu i pozbawione wszelkich tłustych plam, zalecamy zgruntowanie powierzchni preparatem gruntującym MASter Super Paint. Nakładać za pomocą szpachelki, pacy ze stali nierdzewnej lub z tworzyw sztucznych (jednorazowo warstwy o grubości do 10 mm), dociskając tak, aby masa dokładnie wypełniła pęknięcie oraz dobrze przywarła do jego boków. Podczas wypełniania łączeń płyt gipsowo – kartonowych , należy masę wcisnąć w szczelinę (łączenie płyt G/K) za pomocą szpachelki wzdłuż długości szczeliny – NIE MA POTRZEBY STOSOWANIA TAŚMY WZMACNIAJĄCEJ. Masę MASter Connect możemy również obrabiać na mokro za pomocą spryskiwacza i gąbki po przez zwilżenie (spryskanie rozpylaczem) prawie zaschniętej lub całkowicie suchej powierzchni, a następnie zacieranie ruchami okrężnymi zwilżoną gąbką. Zacieramy w ten sposób do uzyskanie oczekiwanej gładkości podłoża. Wstępna obróbka jest możliwa po upływie 30 min do 1 godz. w temperaturze od 20-25OC od momentu nałożenia. Masę MASter Connect można poddać dodatkowej obróbce po upływie jednego lub kilku dni po ponownym nawilżeniu powierzchni. Po całkowitym wyschnięciu masa reparacyjna MASter Connect może być pokryta każdego rodzaju tynkiem lub farbą dekoracyjną, a także masami gotowymi do użycia typu finisz np. MASter Mas, MASter Silikon Gold celem idealnego wygładzenia. Wyschniętą powierzchnię MASter Connect można również szlifować za pomocą gruboziarnistego papieru ściernego aż do uzyskania efektu gładkości. Czas schnięcia: zależy od typu i chłonności podłoża, warunków klimatycznych oraz od grubości nakładanej warstwy ― ok. 12 h dla warstwy o grubości 5 mm.

master_premium_mini

MASter Premium
ZASTOSOWANIE
Gotowa gładź szpachlowa MASTER PREMIUM znajduje zastosowanie wewnątrz pomieszczeń mieszkalnych i użytkowych. Jest używana do wygładzania powierzchni ścian i sufitów na wysokiej jakości gładź tynkową. Uzyskujemy efekt dużej gładkości wykonanych powierzchni, jako tzw. FINISH. Gładź jest polecana przed malowaniem lub tapetowaniem nowych, odnawianych i remontowanych powierzchni. Masę MASTER PREMIUM możemy również obrabiać na mokro za pomocą spryskiwacza i gąbki  co eliminuje pylenie i skraca czas obróbki.
ZALETY PRODUKTU

Gotowa do użycia gładź szpachlowa MASTER PREMIUM  jest powłoką oddychającą i paro przepuszczalną stworzoną na bazie minerałów drobno mielonych. Zachowuje właściwości użytkowe i formę pasty przez 12 miesięcy od daty produkcji. Jest plastyczna i idealnie biała po wyschnięciu, dzięki czemu wystarczy ją pokryć jednorazowo warstwą farby. Udoskonalona formuła pozwala na bardzo łatwą aplikację produktu na ścianę – „efekt masełka”. Nakładanie masy jest proste (pacą lub szpachelką ze stali nierdzewnej), nie wymaga specjalnych umiejętności. Masę MASTER PREMIUM  możemy również obrabiać na mokro za pomocą spryskiwacza i gąbki. Powierzchnię pokrytą MASTER PREMIUM można obrabiać po upływie  30 minut w temperaturze 20-25 °C od momentu nałożenia  jak również  po upływie jednego lub kilku dni.

 

ZALECENIA
Podłoża chłonne, wapienne, gipsowe, betonowe, gazobetonowe zalecamy zagruntować przed nałożeniem MASTER PREMIUM preparatem gruntującym polecanym do takich podłoży w celu zatrzymania chłonności i odciągania substancji płynnych z MASTER PREMIUM. Gładź szpachlową nakładać na podłoża suche, mocno związane i oczyszczone ze starych powłok malarskich oraz części luźnych niezwiązanych ze starym podłożem. Po nałożeniu, wyschnięciu oraz przeszlifowaniu i wygładzeniu przetrzeć na sucho, odpylić przed nałożeniem farby. Wygładzoną MASTER PREMIUM powierzchnię zalecamy zagruntować preparatem Master Super Grunt Głęboko-penetrujący  celem wzmocnienia, utwardzenia, uodpornienia oraz przedłużenia trwałości.
 
SPOSÓB UŻYCIA
Gładź w postaci pasty zawarta w opakowaniu jest gotowa do użycia, po lekkim przemieszaniu. Nanosimy na powierzchnię przy użyciu narzędzi ze stali nierdzewnej (paca, szpachla) lub agregatem w formie natrysku przy użyciu dyszy o średnicy 0,027 do 0,039 cala. Jednorazowo nakładana warstwa nie powinna być grubsza niż 2 mm. Większe ubytki i nierówności pokrywać kolejnymi warstwami po wyschnięciu warstwy nałożonej wcześniej. Szpachlowanie wykonywać w temperaturze powyżej +5°C i wilgotności powietrza max 70%. Powierzchnię po wyschnięciu można obrabiać przy użyciu siateczki lub drobnoziarnistego papieru ściernego lub „na mokro” za pomocą gąbki i spryskiwacza. Można malować różnymi rodzajami farb dekoracyjnych.
 
ZALECENIA  BHP
Podczas szlifowania używać maski przeciwpyłowej i okularów ochronnych. Zabrudzenia i zanieczyszczenia zmywać wodą. Produkt naturalny na bazie wypełniaczy dolomitowych, zdrowy dla otoczenia i ludzi.
 
WYDAJNOŚĆ
Na tynk cementowo-wapienny – 1 kg/1 m²
Na tynk gipsowy – 1 kg/1,5 m²
Płyty G-K – 1 kg/2 m²

master_putz_outside_mini

MASter Putz Outside
 
ZASTOSOWANIE
Gładź w postaci masy po lekkim przemieszaniu w opakowaniu , nanosimy przy użyciu narzędzi ze stali nierdzewnej (pacy, szpachelki, Pióra Liss). Podczas nakładania unikać bezpośredniego nasłonecznienia. Produkt nakładać rano w temperaturze 15-25 °C zaczynając od ściany południowej, następnie pokrywamy  ścianę zachodnią, północną na końcu pokryć ścianę wschodnią – procedura nakładania tynków akrylowych. Zalecamy nakładanie jednorazowo warstwy o grubości od 1-3 mm. MASTER PUTZ OUTSIDE nanosić dwuwarstwowo w celu uzyskania efektu idealnej gładkości (obie warstwy o grubości 0-3 mm), drugą warstwę nanosić po wyschnięciu pierwszej, najlepiej na drugi dzień.  MASTER PUTZ OUTSIDE można również nakładać za pomocą agregatu natryskowego z pistoletem kubełkowym (PST-2, PST-3). Całkowite stwardnienie masy następuje po upływie 24 godz. w zależności od temperatury  i wilgotności powietrza. Szlifowanie wykonujemy przy użyciu siatki lub drobnoziarnistego papieru ściernego. Masę MASTER PUTZ OUTSIDE możemy również obrabiać na mokro za pomocą spryskiwacza i gąbki. Wstępna obróbka po upływie  30 min do  1 godz. od momentu nałożenia  jak również  po upływie jednego dnia w temperaturze od 20-25 °C  i wilgotności powietrza 60-70 %. W tym celu powierzchnię należy spryskać wodą za pomocą spryskiwacza, a następnie zacierać nienacinaną gąbką do przemywania fug aż do momentu otrzymania pożądanego efektu.
 
ZALETY PRODUKTU
MASTER  PUTZ OUTSIDE w postaci gotowej pasty doskonale nadaje się do wykonywania lub odnawiania elewacji, wykańczania filarów tarasowych, słupów podporowych, wnęk okiennych, umożliwia otrzymanie  gładkiej powierzchni  w nadprożach okiennych (bonie) pokrytych klejem i siatką wzmacniającą.    Służy do renowacji , odnowień i naprawy ścian na klatkach schodowych i korytarzach tworząc bardziej odporną na uszkodzenia warstwę tynku, eliminuje możliwość powstawania pęknięć w połączeniach  materiałów o różnych gęstościach i współczynnikach rozszerzalności cieplnej, szczególnie narażonych na zmiany temperatury tj. okno – ościeżnica.                                                                                                            
MASTER PUTZ OUTSIDE może spełniać rolę zewnętrznego tynku elewacyjnego o gładkiej strukturze do dalszego pomalowania w dowolne barwy i wzory kolorystyczne.
 
Gładź szpachlowa do zastosowania zewnętrznego oparta na wypełniaczach mineralnych:
 
Przepuszczalność pary wodnej V2
Absorpcja wody W2
Przyczepność >1,0 Mpa
Współczynnik przewodnictwa cieplnego = 0,47 W/(m*K)
Trwałość termiczna NPD
Klasa reakcji na ogień : C
 
ZALECENIA
Podłoża betonowe, gazobetonowe,  ytong, poroterm, silka, zalecamy gruntować przed nałożeniem masy MASTER PUTZ OUTSIDE preparatem gruntującym MASter Super Paint przeznaczonym do takich podłoży w celu zatrzymania, wyrównania chłonności podłoża, odcięcia się od starej lub chłonnej warstwy. MASTER  PUTZ OUTSIDE, masę szpachlową nakładamy na podłoża suche, wolne od tłuszczu, mocno związane i oczyszczone ze starych powłok malarskich oraz części luźnych nie związanych ze starym podłożem. W przypadku renowacji lub odnawiania ścian na klatkach schodowych, pomieszczeniach  lub korytarzach ściany  po tapetowaniu koniecznie należy oczyścić i usunąć warstwy kleju poprzez  zmycie  ścian  ciepłą wodą z mydłem malarskim lub detergentem, za pomocą  gąbki (np. samochodowej) oraz zagruntowanie preparatem gruntującym typu MASter Super Paint.     Po nałożeniu,  wyschnięciu   i  przeszlifowaniu  MASTER    PUTZ   OUTSIDE, powierzchnię ściany lub elewacji należy  przetrzeć na sucho, odpylić oraz zagruntować preparatem MASTER  SUPER PAINT  celem wzmocnienia odporności oraz przedłużenia trwałości podłoża przed nałożeniem farb, stiuków oraz innych powłok dekoracyjnych.  W przypadku obróbki MASTER PUTZ OUTSIDE na mokro za pomocą spryskiwacza z wodą (zraszacza)  oraz nienacinaną gąbką do przemywania fug, podłoże pod malowanie farbami nie wymaga gruntowania, tworząc jednocześnie efekt struktury skórki pomarańczowej (cellulitu).
 
WYDAJNOŚĆ
Wydajność uzależniona jest od metody nakładania (ręcznie, maszynowo) oraz od temperatury i chłonności podłoża. Przykładowe średnie zużycie powinno wynosić:
– podłoża betonowe – 3,9 kg na 1 m2
– elewacje z siatką i klejem –3,5 kg na 1 m2
– podłoża mineralne – tynki cementowo wapienne – 3,5 kg na 1 m2
– podłoża typu pustak lub gazobeton – 4,2 kg na 1 m2

master_on_line_mini

MASter On-Line
 
ZASTOSOWANIE
Stosowany w systemie SPECIAL G/K SYSTEM jako masa do spoinowania zabudowy ścian z gips kartonu, zapobiega pojawieniu się z czasem spękań na łączeniu płyta do płyty gips karton i płyta do materiałów pracujących budynku mieszkalnego. Wzmacnia wszelkie powierzchnie łączone, polepsza przyczepność materiałów nawierzchniowych.
 
ZALECENIA
Masę MASter ON-Line B2000 nakłada się ręcznie, przy użyciu szpachelek i pac stalowych. Powierzchnia pod wykonanie spoiny musi być oczyszczona z kurzu i pyłu gipsowego. Spoinowanie wykonujemy z samoprzylepną siateczkową taśmą z włókna szklanego. Przy pierwszym szpachlowaniu masę MASter ON-Line B2000 rozprowadzamy poprzecznie do linii styku płyt, wciskając ją jak najgłębiej i szczelnie wypełniając całą szczelinę, następnie docinamy taśmę siateczkową na długość wykonywanej spoiny. Samoprzylepną taśmę siateczkową przyklejamy na styku dwóch płyt gipsowo – kartonowych, nakładamy drugą warstwę masy MASter On-Line B 2000 następnie ruchem jednostajnym, najlepiej jednym pociągnięciem, rozprowadzamy i wygładzamy masę wzdłuż całej spoiny. Po wyschnięciu masy szpachlowej (On-Line B2000) przystępujemy do szlifowania i wygładzania spoiny za pomocą drobnoziarnistego papieru ściernego. Spoinowanie jest jednym z najważniejszych etapów mocowania płyt gipsowo – kartonowych. Zastosowanie mas w systemie SPECIAL G/K SYSTEM ON-Line do spoinowania oraz właściwe wykonanie gwarantują bezusterkowe użytkowanie pomieszczeń wykonanych w systemie suchej zabudowy wnętrz.
 
CHARAKTERYSTYKA TECHNICZNA
MASter ON-Line B2000 masa szczepna na bazie żywic syntetycznych, specjalnych włókien środków modyfikujących oraz stabilizatorów. Wysoka hydrofobizacja i przyczepności do materiałów stosowanych w budownictwie, po związaniu produkt pozostaje trwale elastyczny.
 
• czas schnięcia 8 godzin w temp.20°C 
• nakładanie masy szpachlowej po 24 godzinach od nałożenia MASter ON-Line B2000
• zużycie ok.30 – 40 g/m.b.

master_flex_mini

MASter Flex-Line
 
CHARAKTERYSTYKA
Dyspersyjna akrylowa masa uszczelniająca, nie zawierająca szkodliwych rozpuszczalników. Elastyczno – plastyczne spoiny po utwardzeniu są odporne na wodę oraz łatwe do malowania. Charakteryzują się bardzo dobrą przyczepnością do drewna surowego, malowanego podkładami i emaliami lub lakierami, do blachy ocynkowanej i lakierowanej, stali nierdzewnej, a także do większości podłoży stosowanych w budownictwie takich, jak beton, cegła, tynk, ceramika, szkło, itp. Po utwardzeniu jest odporna na zmienne warunki atmosferyczne, przeznaczona jest do stosowania wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń.
 
ZASTOSOWANIE
Do zastosowań tradycyjnych , jak uszczelnianie okien, drzwi, futryn drzwiowych, połączeń ram okiennych z tynkiem, parapetem, szczelin i połączeń w ścianach domów, szczelin na zespoleniu płyt gips-karton z innym podłożem budowlanym, murach, tynkach i betonie, specjalistycznych zastosowań przemysłowych takich, jak uszczelnianie elementów stolarki drewnianej w procesie produkcyjnym, instalacji wentylacyjnych, klimatyzacyjnych, chłodniczych, uszczelnianie kontenerów, naczep i przyczep samochodowych.
 
DANE TECHNICZNE
Odporność termiczna: -30°C do +80°C.
Temperatura stosowania i przechowywania: +5°C do +30°C.
Czas obrabialności: ok.15 min.
Czas utwardzania wgłębnego: 5 mm/72 h.
Możliwość malowania przy warstwie ok. 2mm: po 24h .
 
SPOSÓB UŻYCIA
Powierzchnia powinna być czysta, wolna od kurzu, pyłu, tłuszczu, smaru, rdzy i innych substancji osłabiających przyczepność. Nałożoną masę można wygładzać szpachelką zmoczoną w wodzie. Po zakończeniu pracy narzędzia umyć wodą. Utwardzony produkt w przypadku zastosowań tradycyjnych – należy zabezpieczyć tynkiem, farbą itp. Masę nakładać warstwowo, jeżeli uszczelnienie wymaga nałożenia grubszej warstwy.
 
WYDAJNOŚĆ
Z 1 kartusza 310 ml uzyskuje się ok. 12 mb spoiny o wymiarach 5 x 5 mm.

Grunty

master_super_paint_mini

MASter Super Paint
 
ZALETY PRODUKTU
MASter Super Paint jest uniwersalnym, ekologicznym preparatem do gruntowania oraz wzmacniania podłoży przed nanoszeniem ostatecznej warstwy farby wykończeniowej jak również pod produkty MASTER Putz Outside oraz
MASter Start. Ze względu na swoje właściwości może być stosowany do gruntowania powierzchni wewnątrz i na zewnątrz budynków: mieszkalnych, użytkowych, przemysłowych, użyteczności publicznej itp.
MASter Super Paint znacznie obniża koszty prac wykończeniowych poprzez doskonałe krycie malowanych powierzchni, gdzie do uzyskania oczekiwanego efektu. Zwykle wystarcza pokrycie jedną warstwą preparatu gruntującego i jedną warstwą farby nawierzchniowej, w szczególnych przypadkach dwukrotne malowanie daje efekt całkowitego pokrycia.
 
ZASTOSOWANIE
Preparat gotowy do użycia. Roztwór gruntujący krótko rozmieszać, a następnie nakładać na powierzchnię za pomocą pędzla malarskiego, wałka lub natrysku. Podłoże musi być suche, związane i oczyszczone z kurzu, brudu, resztek farb, porostów typu: mchy, glony, pleśnie i innych zanieczyszczeń. Nie rozcieńczać. Rozcieńczanie dopuszczone tylko w przypadku użycia techniką natrysku (max do 2%). Świeże tynki cementowe i cementowo wapienne sezonować przed malowaniem 4 tygodnie. Tynki gipsowe 2 tygodnie. MASter Super Paint może być stosowany na różnorodne materiały budowlane takie jak: beton, bloczki z betonu komórkowego i gazobetonu, cegły, gips, płyty kartonowo – gipsowe, tynki gipsowe, wapienne, cementowe, cementowo – wapienne, modyfikowane tynki cienkowarstwowe, farby emulsyjne, itp. Cechuje się bardzo dobrą przyczepnością do tych podłoży i bardzo wysoką siłą krycia przy jednoczesnym zachowaniu struktury pokrywanej powierzchni. Barwiony w kolor farby znacznie ogranicza jej zużycie i wyrównuje kolorystykę na całej malowanej powierzchni. Reguluje warunki wodne oraz dodatkowo wzmacnia i zabezpiecza podłoża przed działaniem wilgoci. Prawidłowo zastosowany powoduje podwyższenie przyczepności, wzmocnienie nośności, ujednolicenie chłonności i spójności podłoża, jednocześnie nie utrudniając procesu tzw. “oddychania ścian”.
 
UWAGI
Niedopuszczalne jest prowadzenie prac na elewacjach w czasie opadów atmosferycznych, podczas silnego wiatru i przy dużym nasłonecznieniu elewacji bez specjalnych osłon ograniczających wpływ czynników atmosferycznych. Świeżo wykonane powłoki należy chronić przed deszczem, mrozem i zbyt szybkim wysychaniem. Produkt ekologiczny. Po wyschnięciu bez zapachowy, nieszkodliwy dla zdrowia.

master_grunt_gb_mini

MASter Super Grunt
 
PRZEZNACZENIE
Gotowy do użycia środek gruntujący, głęboko penetrujący przeznaczony jest do gruntowania porowatych i chłonnych podłoży w szczególności tynków cementowo – wapiennych, płyt gipsowo – kartonowych, podłoża pod płytki ceramiczne, posadzki, tapety, przed położeniem gładzi tynkowych w celu wzmocnienia starego podłoża. MASter Grunt poprawia przyczepność klejów do glazury. Zatrzymuje chłonność bloczków z gazobetonu. Można stosować pod tynki. Gotowy do użycia środek gruntujący, przeznaczony jest do gruntowania porowatych i chłonnych podłoży w szczególności tynków cementowo – wapiennych, płyt gipsowo – kartonowych, podłoża pod płytki ceramiczne, posadzki, tapety, przed położeniem gładzi tynkowych w celu wzmocnienia i odizolowania starego podłoża. MASter Grunt poprawia przyczepność klejów do glazury. Zatrzymuje chłonność bloczków z gazobetonu. Można stosować pod tynki. 
 
WŁAŚCIWOŚCI
• Drobno cząstkowy grunt uniwersalny.
• Głęboko penetrujący.
• Preparat do przygotowania podłoży pod farby, glazurę, wylewki, kleje, gładzie szpachlowe, tynki.
• Posiada dużą zdolność do wnikania i penetracji w głąb podłoża, wzmacnia, zespala i wiąże zagruntowane powierzchnie.
 
MASter Grunt charakteryzuje się dużą zdolnością do penetracji w głąb podłoża na którym jest zastosowany, wzmacnia jego strukturę oraz zabezpiecza przed wilgocią pozwalając równocześnie na „oddychanie” zagruntowanym powierzchniom. MASter Grunt zdecydowanie zwiększa przyczepność do powierzchni dla innych materiałów, które będą na takim podłożu zastosowane. Zatrzymuje tym samym chłonność takich podłoży dzięki czemu znacznie zmniejsza proces tzw. “picia ścian” zmniejszając tym samym zużycie takich materiałów jak farby emulsyjne lub inne podobne. Powierzchnia pokryta MASter Grunt staje się bardziej elastyczna dzięki mikro błonie utworzonej na powierzchni w kolorze przeźroczystym. Środek można stosować wewnątrz pomieszczeń.
 
ZUŻYCIE
• MASter Grunt jest środkiem bardzo wydajny w użyciu.
• Przewidywane zużycie środka na 1 m2 gruntowanej powierzchni, w zależności od chłonności wynosi od 50 do 200 ml.
• Do wstępnego gruntowania można rozcieńczać z wodą w stosunku 1:1.

master_grunt_uni_mini

MASter Grunt Uniwersalny
 
PRZEZNACZENIE
• Grunt uniwersalny ogólnego stosowania.
• Preparat do wzmacniania podłoży pod farby, glazurę, wylewki, kleje, gładzie szpachlowe, tynki.
• Zwiększa przyczepność do podłoża, wzmacnia i uelastycznia regulując równocześnie proces chłonności.
 
Gotowy do użycia środek gruntujący, przeznaczony jest do gruntowania porowatych i chłonnych podłoży w szczególności tynków cementowo – wapiennych, płyt gipsowo – kartonowych, podłoża pod płytki ceramiczne, posadzki, tapety, przed położeniem gładzi tynkowych w celu wzmocnienia i odizolowania starego podłoża. MASter Grunt poprawia przyczepność klejów do glazury. Zatrzymuje chłonność bloczków z gazobetonu. Można stosować pod tynki. 
 
WŁAŚCIWOŚCI
MASter Grunt charakteryzuje się dużą zdolnością do związania starego podłoża, wzmacnia jego strukturę. MASter Grunt zdecydowanie zwiększa przyczepność do powierzchni dla innych materiałów, które będą na takim podłożu zastosowane. Zatrzymuje tym samym chłonność zagruntowanych podłoży, dzięki czemu znacznie zmniejsza proces tzw. “picia ścian” zmniejszając tym samym zużycie takich materiałów jak farby emulsyjne lub inne podobne. MASter Grunt w ograniczonym zakresie zwiększa wodoodporność podłoża, praktycznie nie zmienia paro przepuszczalności podłoża budowlanego. Powierzchnia pokryta MASter Grunt staje się bardziej elastyczna dzięki mikro błonie utworzonej na jej powierzchni w kolorze przeźroczystym. Środek można stosować wewnątrz pomieszczeń. 
 
ZUŻYCIE
• MASter Grunt jest środkiem bardzo wydajny w użyciu.
• Przewidywane zużycie środka na 1 m2 gruntowanej powierzchni, w zależności od chłonności wynosi od 80 do 200 ml.
• Do wstępnego gruntowania można rozcieńczać z wodą w stosunku 1:1.

Farby

master_eco_paint_mini

MASter  Eco Paint
 
ZASTOSOWANIE
MASTER ECO PAINT jest nowoczesną, bezpieczną dla zdrowia farbą akrylową przeznaczoną do malowania ścian, sufitów oraz innych wewnętrznych powierzchni budynków wykonanych z różnego typu podłoży mineralnych, płyt gipsowo-kartonowych, gipsu oraz tapet.
 
WYDAJNOŚĆ
1. Przygotowanie podłoża.
Podłoże malowane powinno być mocne, czyste, wolne od kurzu, tłuszczu oraz luźno związanych elementów. Powłoki farb klejowych lub innych łuszczących się należy usunąć, a następnie umyć wodą. Wypełnić ubytki, nierówności podłoża masą szpachlową. W przypadku malowania podłoży pokrytych farbami emulsyjnymi o dobrej przyczepności wystarczy  umyć  wodą z dodatkiem detergentu.  Świeże tynki wapienne można malować po 7 dniach, natomiast tynki cementowe lub beton po upływie 28 dni. Podłoża o dużej nasiąkliwości zalecamy wstępnie zagruntować dyspersyjnym Gruntem Akrylowym  Super  lub Gruntem Akrylowym Uniwersalnym.
2. Malowanie.
Farbę MASTER ECO PAINT można nakładać pędzlem, wałkiem lub natryskiem hydrodynamicznym. Przed malowaniem farbę należy wymieszać i w zależności od przyjętej techniki malowania rozcieńczyć wodą w ilości maks. 5%. Temperatura podłoża oraz otoczenia podczas malowania powinna mieścić się w zakresie od +10°C do +30°C. Farbę MASTER ECO PAINT  nakłada się po dwóch godzinach od zagruntowania podłoża. Drugą warstwę farby należy nałożyć po wyschnięciu pierwszej warstwy, tj. po co najmniej dwóch godzinach.
3. Dodatkowe informacje.
Po zakończeniu malowania używane narzędzia natychmiast umyć wodą. Firma MASTER Chemia Budowlana Sp. z o.o. nie odpowiada za jakość wymalowań w przypadku nie przestrzegania podanych zaleceń.
 
ZALECENIA BHP i P.POŻ
Przechowywać w szczelnie zamkniętych opakowaniach w temperaturze od +5°C do +35°C. Wyrób niepalny. Nie jest klasyfikowany jako niebezpieczny w myśl Rozporządzenia Ministra Zdrowia. S2  chronić przed dziećmi. LZO dopuszczalne 75,0 g/l; LZO maksymalne 4,5 g/l.

master_acrylpaint_mini

MASter  Acryl Paint
 
PRZEZNACZENIE
MASTER ACRYL PAINT jest nowoczesną, bezpieczną dla zdrowia farbą akrylową przeznaczoną do malowania ścian, sufitów oraz innych wewnętrznych powierzchni budynków wykonanych z różnego typu podłoży mineralnych, płyt gipsowo-kartonowych.
 
ZALECENIA
Powierzchnie przeznaczone do malowania powinny być odpowiednio przygotowane tj. równe, bez spękań, oczyszczone z kurzu i pyłu. Ewentualne nierówności w tynku należy uzupełnić masą szpachlową. Świeże tynki malować gdy są suche. Podłoża chłonne należy wzmocnić preparatem gruntującym lub farbą emulsyjną (rozcieńczoną w 10%). Farbę przed użyciem należy dobrze wymieszać. Nanosić wałkiem lub pędzlem. Farbę nanosić bez rozcieńczania. Wydajność farby ok. 6 m2/1 litr przy jednokrotnym malowaniu. Po skończonej pracy narzędzia czyścić wodą. Powtórne malowanie można przeprowadzić po około 2-3 godzinach.
Podczas malowania i schnięcia zapewnić dostateczną wentylację pomieszczenia.
 
ZALETY
• Biała
• Wydajna
• Zapewnia „oddychanie ścianom”
• Łatwa w malowaniu
• Ekologiczna
 
ZALECENIA BHP i P. Poż:
Przechowywać w szczelnie zamkniętych opakowaniach w temperaturze od +5°C do +35°C. Nie jest klasyfikowany jako niebezpieczny w myśl Rozporządzenia Ministra Zdrowia. chronić przed dziećmi. Limit zawartości LZO wg Dyrektywy 2004/42/WE (kat. A/a/FW):75 g/l (2007), 40 g/l (2010). Produkt zawiera max. 12 g/l.

Folia w płynie

master_folia_mini

MASter Folia w płynie
 
PRZEZNACZENIE
FOLIA W PŁYNIE jest preparatem opartym na dyspersji tworzyw sztucznych, który po utwardzeniu wytwarza szczelną i elastyczną powłokę. Jest przeznaczony do zabezpieczania powierzchni budowlanych przed przenikaniem wody. Doskonale sprawdza się jako izolacja podtynkowa, na powierzchnie ścian i podłóg w pomieszczeniach narażonych na działanie wilgoci takich jak łazienki i kuchnie, a także na zewnątrz budynków – na balkonach i tarasach. W celu zabezpieczenia folii przed uszkodzeniami mechanicznymi i bezpośrednim działaniem promieniowania UV, wymagane jest pokrycie jej warstwą okładziny z płytek ceramicznych. Produkt nie nadaje się do zastosowań wymagających dużych odporności na obciążenia tj. narażonych na działanie wody pod ciśnieniem (np. izolacja basenów). Na wszelkie łączenia podłóg ze ścianą itp. należy położyć TAŚMĘ USZCZELNIAJĄCĄ.
 
ZALECENIA
Powierzchnie przed nałożeniem preparatu wyreperować, oczyścić z brudu, kurzu, tłuszczu, olejów i smarów, a następnie zagruntować preparatem SUPER GRUNT. Pozostawić do wyschnięcia (6-24 h). Na wszelkie łączenia, pęknięcia itp. nałożyć TAŚMĘ USZCZELNIAJĄCĄ. Zawartość opakowania dokładnie wymieszać. FOLIĘ  nanosić równomiernie w postaci nierozcieńczonej za pomocą pędzla, wałka malarskiego lub pacy w min. dwóch warstwach. Zaleca się naniesieni pierwszej warstwy za pomocą pędzla. Kolejne warstwy nanosić po wyschnięciu warstwy poprzedniej tj. po ok. 3 godzinach. Zalecana sumaryczna grubość warstw wynosi od 1 do 3 mm. Do klejenia płytek można przystąpić po 24 godzinach od naniesienia ostatniej warstwy. Do czasu pełnego związania produktu, chronić przed wodą. Narzędzia umyć wodą bezpośrednio po użyciu. Temperatura podłoża i otoczenia w czasie prac od +5°C do + 30°C.
 
ZUŻYCIE
Zużycie zależy od grubości nałożonej folii. Przy grubości powłoki ok. 1,5 mm zużycie wynosi ok. 1,5 kg/m².
 
PRZECHOWYWANIE
Przechowywać w pomieszczeniach nienasłonecznionych, chroniąc przed zamarzaniem. Trwałość 12 miesięcy.

master_tasma_mini

MASter Taśma uszczelniająca
 
PRZEZNACZENIE
Taśma uszczelniająca do naroży i fug dylatacyjnych wewnątrz i na zewnątrz budynku w połączeniu z folią lub inną płynną izolacją.
 
ZASTOSOWANIE
• Uszczelnianie styków budynków i budowli np. posadzka – ściana, balkon – ściana, taras – ściana.
• Uszczelnianie wszelkich szczelin dylatacyjnych.
• Uszczelnianie przy odpływach w posadzkach.
• Uszczelnianie wszelkich miejsc, gdzie może powstać szczelina w izolowanej powierzchni.

Pozostałe linie produktów

flex_prod_new

flex_szlifierka_wst 700vv_kat

titan_prod_new

titan_450e_kat

wagner_prod_new

wagner_ps3.21_kat

graco_prod_new

graco_ultramaxii490_kat

kaleta_prod_new

kaleta5_kat

stalco_prod_new

stalco_szpach_mini_kat