Infolinia - skontaktuj się z nami :
tel. komórkowy: 792 998 333,
tel. stacjonarny: 91 434 00 81.
e-mail: biuro@pagat.com.pl

Pistolety natryskowe. Najczęstsze awarie

pistolet natryskowy

22
Lis

Pistolet natryskowy to jedno z najważniejszych akcesoriów agregatu malarskiego, umożliwiające aplikację farb i emulsji, pokrywających dany obiekt. Niestety bywa tak, że pistolet ulega uszkodzeniu – skrzywieniu, skręceniu, złamaniu bądź zerwaniu gwintów. Nie jest to sytuacja pożądana, jednak warto być na nią przygotowanym.

Typy usterek pistoletów natryskowych

Wśród awarii, na które użytkownicy pistoletów natryskowych skarżą się najczęściej, możemy wymienić usterki dysz regulacji strugi powietrza i podawania środka. W obu przypadkach rozprowadzanie farby jest możliwe, jednak w sposób utrudniony i nieprecyzyjny. Do usterek zupełnie uniemożliwiających korzystanie z pistoletu, zaliczamy uszkodzenie iglicy i awarię spustu.

Ważna rzecz – profilaktyka

Na szczęście awariom pistoletów można zapobiec. Zabrzmi to banalnie, ale wystarczy właściwie o nie dbać. Podstawowym warunkiem prawidłowej eksploatacji jest mycie pistoletu po każdym użyciu. Dzięki temu, niwelujemy ryzyko zatkania się dyszy, zastygnięcia farby i pojawienia się pierwszych oznak nieszczelności. Istotnymi elementami w procesie konserwacji są również: dobór odpowiednich środków impregnacyjnych, dostosowanie pistoletu do optymalnej aplikacji i jego konfiguracja pod określoną pracę.

Naprawa pistoletów

Co w sytuacji, gdy nieszczęście już się wydarzyło? Wówczas nie pozostaje nic innego, jak oddać się w ręce fachowców. Specjaliści serwisu agregatów malarskich posiadają pełen osprzęt do pistoletów – dysze, filtry i zestawy naprawcze. Dzięki nim, reperacja agregatu okaże się rutynową czynnością. Z pomocą serwisantów, w szybkim czasie otrzymamy urządzenie wolne od wad i gotowe do pracy. Wówczas już tylko w naszych rękach będzie spoczywała odpowiedzialność, aby pistolet nie uległ ponownemu zepsuciu.